59 tys. km Astrą

Opinie, Testy, Wrażenia z jazd
Awatar użytkownika
Keyser Söze
Do zabanowania
Numer telefonu: 997

59 tys. km Astrą

Post autor: Keyser Söze »

Ale niejedno BMW i niejedną Astrę już miałem do tej pory. Lepsze i gorsze. Pod względem kosztów eksploatacji to auto to najlepsze co zrobiłem w mojej motoryzacyjnej historii. Dzisiaj jej wskoczyło równe 210 000 km na liczniku, więc postanowiłem napisać małe podsumowanie. Zakupiłem ją przy przebiegu niecałe 201k km, przy 204 202 km założyłem lpg i jeżdżę. Prócz tego jeżdżę. No i jeszcze jeżdżę. Fakt, dałem nieco więcej niż cena rynkowa, ale nie uważam, żeby był to błąd.

Auto kupione od pierwszego właściciela, z udokumentowanym przebiegiem, do prawie 190 tys. km wszystko robione w ASO. Ostatnia zmiana oleju i rozrządu w lipcu, a kupowałem bodajże w październiku 2013.
Przez 9 tys. km żadnej awarii. Tylko olej i filtry. Profilaktycznie kable i świece. Do tego nowe pióra wycieraczek i zimówki(bo zimą nie jeździli...) oraz pilot do centralnego. To wszystkie koszty. Jak na razie :up:

Wady:
-odpadły dwie literki z napisu Astra :P
-ruda zaczyna wyłazić(na razie kosmetyczne, ale zaczyna)
-brak klimy
-od wczoraj nie dmucha ze środkowych kratek, ale Seba bawił się w aucie, podejrzewam że coś na siłę przestawił i urwał
Ostatnio zmieniony 5 gru 2016, o 20:59 przez Keyser Söze, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

jeśli czujesz sie źle albo boli cie głowa to najlepszym sposobem jest pałka gumowa

Awatar użytkownika
ferdek123
Mam ambicje na Admina

Re: 9 tys. km Astrą

Post autor: ferdek123 »

mi też nie dmucha od dłuższego czasu
i światła się spertoliły ;-P

Awatar użytkownika
Keyser Söze
Do zabanowania

Re: 9 tys. km Astrą

Up: 225 tys km na blacie.

W międzyczasie doszły dwie wymiany oleju i filtrów, włącznik świateł; wymiana końcowego tłumika, padła 1 żarówka świateł mijania, 1 stop i żarówka podświetlenia tablicy; przestało podświetlać obrotomierz(zrobię jak będzie cieplej); wymieniłem też wszystkie gumy w przednim zawieszeniu.

Koszty śmieszne, jeździ się ok. W tygodniu wstawiam na wymianę rozrządu, płynu w chłodnicy i świec, chyba, że poza rozrządem zrobię to samemu.
Obrazek

jeśli czujesz sie źle albo boli cie głowa to najlepszym sposobem jest pałka gumowa

Awatar użytkownika
Keyser Söze
Do zabanowania

9 tys. km Astrą

248 tys. km... W międzyczasie filtry i olej 2 razy; płyn hamulcowy oraz chłodnica, termostat, czujnik temperatury i płyn - w sumie psu w dupę, bo się okazało, że to wskaźnik temperatury wariuje. Podświetlenie się naprawiło - wystarczyło walnąć w obudowę zegarów :buahaha:
Obrazek

Awatar użytkownika
Keyser Söze
Do zabanowania

9 tys. km Astrą

Obrazek

I śmiga.
Obrazek

Awatar użytkownika
Keyser Söze
Do zabanowania

9 tys. km Astrą

Po czym wnosisz? :P

Na ostatnim przeglądzie wyszły gnijące przewody hamulcowe z tyłu, chyba gdzieś pisałem. Prócz tego podświetlenie tablicy - myślałem, że drugi raz żarówka, ale okazało się, że wnętrze lampki wyskoczyło i wpadło gdzieś w zderzak... Jak była u mechanika to wymieniłem jeszcze uszczelkę pod pokrywą zaworów, lekko się pociła. Koszty jak zwykle - śmiech na sali.
Obrazek

grassator

9 tys. km Astrą

Post autor: grassator »

Tęskno mi tych zegarów :wtf: :up:

Awatar użytkownika
Darcy
Gonię Jana

9 tys. km Astrą

Post autor: Darcy »

:up:
Marche, ou creve

Awatar użytkownika
Keyser Söze
Do zabanowania

9 tys. km Astrą

Obrazek

Obrazek

W lipcu wymieniłem akumulator, we wrześniu baterię w pilocie. Przebieg dobija do 260 tys. km i jakoś nic nie chce się zepsuć, tankuję i jeżdżę :up: Jedynie mam wrażenie, że jakaś taka miękka się zrobiła, nie wiem czy amortyzatory się nie kończą.
Obrazek

Awatar użytkownika
ferdek123
Mam ambicje na Admina

9 tys. km Astrą

Jakie gustowne drewienko

grassator

9 tys. km Astrą

Post autor: grassator »

Drewienko chujowawe, to fakt :smile3: lepsze już było to w Escorcie Ghia :tao:
Ale nie ma to znaczenia, ta asterka robi naprawdę zajebiście uczciwe wrażenie :) :up: :up:
Keyser Söze pisze:Jedynie mam wrażenie, że jakaś taka miękka się zrobiła, nie wiem czy amortyzatory się nie kończą.
W vectrze przy okazji jakiegoś przeglądu/naprawy jeden mechan powiedział mi, że jego zdaniem mam do wymiany amory.
I mimo że na SKP nic nie wychodziło, amory były suche, a samochód się nie bujał, to fakt faktem prowadził się już nie tak "świeżo"
Wymieniłem komplet, przy okazji co prawda zrobiłem gumy na wahaczach i na tylnej belce bo jeszcze były w oryginale.
Zapłaciłem za wszystko chyba 1600 zł co jak na rachunek za vectrę było dużo :D ale auto zaczęło ZUPELNIE inaczej - lepiej się prowadzić.
Byłem w szoku.
Potem szybko się przyzwyczaiłem ale pierwsze 2-3 dni to był szok za każdym razem :)

Jeszcze rozumiem jakby się coś tłukło albo bujało, ale samochód był teoretycznie w 100% sprawny.

Awatar użytkownika
Keyser Söze
Do zabanowania

9 tys. km Astrą

A mi się "drewienko" podoba, luksusy panie, w merivie takich nie masz 8-)
Co do samego zawieszenia - zastanawiam się nad jakimiś twardszymi amortyzatorami.
Obrazek

Awatar użytkownika
ferdek123
Mam ambicje na Admina

9 tys. km Astrą

Daj se spokój. Po prostu wymień na sprawne i będzie ok.

Kuźwa, to było jednak fajne auto :smile2:

Awatar użytkownika
Keyser Söze
Do zabanowania

9 tys. km Astrą

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ