VW G7, 1.4 TSI Highline

Opinie, Testy, Wrażenia z jazd
Awatar użytkownika
jace
Do leczenia
Numer telefonu: +48602428385

VW G7, 1.4 TSI Highline

Post autor: jace »

Kwartał i prawie 5 tys. km za nami. Można pokusić sie o pierwsze wnioski i obserwacje.
Przyznam ze w trakcie testów przed zakupem nie zwracałam uwagi na takie szczegóły jak wykończenie schowków, wneki na koło zapasowe i innych tego typu bardziej ukrytych miejsc, ale muszę przyznać, ze wykończenie takowych jest na poziomie którego tzw. premium by sie nie poswtydzily lub nawet mogą pozazdrościć. Dbałość o szczegóły, oświetlenie i ogólna jakość wnętrza w wersji Highline jest wzorowa.
O wyposażeniu i silniku nie ma co sie rozpisywać - 1.4 tsi, 122KM, HIGHLINE + radio composition media + czujniki p/t + pakiet zimowy + ksenony basic + przyciemniane szyby tył.
Myśle ze finezja tego auta nikogo porwać nie może, gdzie wiec jest tajemnica sukcesu? Jeśli spojrzeć na właściwości jezdne i codzienną użyteczność jest po prostu pozbawiony jakichkolwiek słabości. Średnie zużycie na poziomie 6,5 do 7 l przy jeździe na krótkich trasach jest dla mnie w pełni akceptowalne. Zapakowany po brzegi, 4 os. + narciarski ekwipunek na tygodniowy pobyt, zniósł bez problemu przy zużyciu 6,2 l/100 km, z boxem na dachu i pokonując spora cześć dystansu po trasach szybkiego ruchu. To pozwala jednocześnie stwierdzić ze jest to całkiem pakowny pojazd a i nie pozostaje zawalidrogą. Wyprzedzanie nawet z pełnym obciążeniem, na jednopasmowych drogach, nie stanowi problemu. Nie mierzyłem tu żadnych wartości, ale subiektywne odczucie i spokój pasażerów to potwierdzają.
A teraz może o tym co zdecydowało, że właśnie golfa wybrałem - komfort. Tutaj spełnia całkowicie pokładane w nim oczekiwania. Fotele w hl może nie dorównują tym z Volvo, ale absolutnie wystarczają do komfortowej podróży na długim dystansie. Miedzy in. dla wykończenia w alcantarze, zapadła decyzja ze to musi być Highline. Jakość wyciszenia zawieszenia porównywalna jest z BMW 1, czyli lepsza niż w A-klasie czy V40, i to jest dla mnie chyba najważniejsza kwestia. Ogromna dawka komfortu jazdy (a nie ubywa go przy pełnym obciążeniu) przy bardzo bezpiecznym zachowaniu na drodze - czego chcieć więcej? Dźwięk silnika jest bardzo fajnie stłumiony i tak dobrany aby do pasażerów docierało tylko pasmo o przyjemnych dla ucha czestotliwosciach. Silnik turbo pozwala na cruising, na niskich obrotach w ciszy, lub dynamiczną jazdę bez drażnienie nadmiernym hałasem. Po prostu swietnie!
Podsumowując ten wstęp - jestem mega-zadowolony!

NIE Zarejestrowany
Mam ambicje na Admina

Re: VW G7, 1.4 TSI Highline

Post autor: NIE Zarejestrowany »

znakomite auto :up:
Jan II Dobry pisze:końkubina velKosio na niego zapierdala i się rozmnaża jak królik, żeby mieć więcej zasiłku.

Awatar użytkownika
jace
Do leczenia

Za nami kolejna wyprawa (Stubaital), którą golfina dzielnie i co pewnie dla niektórych niespodziewane, bezawaryjnie zniosła. Podróż prawie 14-to godzinna, potwierdziła bardzo dobrą jakość foteli. Nasze kręgosłupy zniosły to bez najmniejszego problemu (dla porównania już godzinna jazda focusem daje się plecacom we znaki).
Wiem ze znalazłem jakąś wadę, ale w tej chwili nie pamiętam co to było. ;-)
Średnie zużycie na dystansie ok. 2700km - 6,6, z boxem i z respektem dla czeskich i austriackich patroli autostradowych, czyli z dozwoloną +.
Narciarsko - super, mocno pracują nad poprawą ośrodka Stubaier Gletcher, szkoda tylko ze poznałem rownież jak działają służby ratownicze. :(

Awatar użytkownika
ilovebmw
Do leczenia

Post autor: ilovebmw »

Co sie stalo sie? Jakis wypadek na stoku?

Awatar użytkownika
jace
Do leczenia

No niestety - moja żona doznała dość nieprzyjemnego złamania kości piszczelowej. :-(

Awatar użytkownika
Gife
Mam ambicje na Admina

Post autor: Gife »

Musiało boleć. Wystarczy lekko przywalić i piszczel się czuje, a co dopiero przy złamaniu :ola:
K I B O L!
SirKamil pisze:po co? żeby przejachał mnie pędzący chodnikami wyścigowy radiowóz? :| :| :|
bart2106 pisze:To Ty nie jesteś Polakiem ??? Nie wiedziałem...

Awatar użytkownika
dres85
Mega spamer

Post autor: dres85 »

Gife pisze:Wystarczy lekko przywalić i piszczel się czuje
http://www.youtube.com/watch?v=KUC6y_6pBEE

Awatar użytkownika
szymon1984
do leczenia lub zabanowania
Numer telefonu: 783663429

Post autor: szymon1984 »

Fajne auto.
Dziś konfigurowałem takowego 140KM w DSG i się mocno zastanawiam. W końcu wprowadzili jakieś pakiety sensowne, ale cena wyjściowa jest nadal zbyt wysoka, czekam na konkretną ofertę.
Uderzę jeszcze do Seata, Peugeota i pomyślę o Mazdzie, bo w wersji 120KM AT SkyPASSION, jest najlepiej wyceniona.
życie jest za krótkie, żeby jeździć skodą

NIE Zarejestrowany
Mam ambicje na Admina

fotele fotelami, jace, ale chyba nie zakwestionujesze, ze to auto naprawde porzadnie resoruje. dla mnie pod tym wzgledem - mimo krotszego rozstawu osi - to niemal klasa srednia, podobnie jak komfort akustyczny. to ma bardzo duzy wplyw na zmeczenie kierowcy badz/i pasazerow.
Jan II Dobry pisze:końkubina velKosio na niego zapierdala i się rozmnaża jak królik, żeby mieć więcej zasiłku.

Awatar użytkownika
jace
Do leczenia

szymon1984 pisze:Fajne auto.
Dziś konfigurowałem takowego 140KM w DSG i się mocno zastanawiam. W końcu wprowadzili jakieś pakiety sensowne, ale cena wyjściowa jest nadal zbyt wysoka, czekam na konkretną ofertę.
Uderzę jeszcze do Seata, Peugeota i pomyślę o Mazdzie, bo w wersji 120KM AT SkyPASSION, jest najlepiej wyceniona.
mysle ze 20 KM w tej sytuacji zrobi różnicę.
Mazda nie jechałem, jak wybierałam to jeszcze poprzednik był w ofercie. Wyglada nieźle, ciekawiej niż g7. Ale to teraz, a co za 3-5 lat? No i jak z miejscem w porównaniu z golfem? O jakości materiałów nie pisze, bo tu to juz co kto woli, ale vw w wersji highline jest super. Bardzo sie cieszę ze wybrałem hl, a zdecydowały właśnie fotele. Jeśli wszystko jest ok, to jakości siedzeń sie nie czuje. Wszystko wychodzi jak potem sie posiedzi na gorszych.
Ciekaw jestem opini Budynia o jego "stołkach", bo myśle ze bardzo dużo zależy od wersji. A on ma chyba dość wypaśną fokę.

Awatar użytkownika
jace
Do leczenia

NIE Zarejestrowany pisze:fotele fotelami, jace, ale chyba nie zakwestionujesze, ze to auto naprawde porzadnie resoruje. dla mnie pod tym wzgledem - mimo krotszego rozstawu osi - to niemal klasa srednia, podobnie jak komfort akustyczny. to ma bardzo duzy wplyw na zmeczenie kierowcy badz/i pasazerow.
jestem bardzo zadowolony z resorowania. To dla mnie najważniejszy element przy wyborze - dlatego jest golf. Ale jak wysiadając z auta nie możesz sie wyprostować to raczej jest to kwestia fotela a nie zawieszenia.

Awatar użytkownika
jace
Do leczenia

I najważniejsze! Zepsuł mi sie!

Wypadło i zgubiłem (pewnie żona nie zauważyła) szkiełko odblaskowe w drzwiach kierowcy. :-x

Awatar użytkownika
Gife
Mam ambicje na Admina

Post autor: Gife »

:D
K I B O L!
SirKamil pisze:po co? żeby przejachał mnie pędzący chodnikami wyścigowy radiowóz? :| :| :|
bart2106 pisze:To Ty nie jesteś Polakiem ??? Nie wiedziałem...

NIE Zarejestrowany
Mam ambicje na Admina

Przy pieknym, szerokim ciagu tsi trudno byloby sie przesiasc do wolnossacej mazdy, ktora ciagnie glownie na gorze

W plynnej jezdzie "bez spinki" i na lagodnie operowanym gazie roznica bedzie znaczaca

Awatar użytkownika
Jaskinia
Do zabanowania
Numer telefonu: 793-028-014

Post autor: Jaskinia »

Ostatnio miałem przyjemność prowadzić ten samochód. Nie sądziłem, że to powiem, ale to na serio była przyjemność. Nigdy nie przepadałem za VW, ale ten skubaniec jest niesamowity. Fakt- to była tłusta wersja i cenowo był bardzo bliski Passatowi, ale komfortem również się zbliżył. Wyciszenie, siedzenia i komfort zawieszenia- rozpierdzielił mnie na łopatki.
NIE Zarejestrowany pisze:Przy pieknym, szerokim ciagu tsi...
Potwierdzam- auto moc oddaje wręcz w bezczelny sposób :up:

NIE Zarejestrowany
Mam ambicje na Admina

My jutro ogladamy i jezdzimy a3 sportbackiem 1.4 tsi 140

Zobaczymy

Awatar użytkownika
jace
Do leczenia

No i jak wrażenia?

NIE Zarejestrowany
Mam ambicje na Admina

Fenomenalna jakosc wnetrza to podstawowe wrazenie. Do naszej jazdy (80% miasto, 20% ekspresowa maksymalnie 110-120km/h) w zupelnosci wystarczy 1.2 tsi 105. Silniki w audi cichutkie (wszystkie; nawet 1.6 tdi), ale to golf wydaje mi sie byc cichszy poza miastem. Audi zbiera wiecej halasu z drogi, a golf sunie bezszelestnie jak e-klasa. Za to zaskakuje dynamika prowadzenia audi na poziomie foki przy dobrym komforcie. Szczerze, to pierwsze audi, ktore na szesnastkach zdaje sie komfortowe. 2.0 tdi jest tak cichy, ze wysyla bmw do trzeciej ligi. Poprawka: moze nie jest tak kulturalny, jak np. 2.2d w mazdzie szesc (to dla mnie niemal kosmiczna konstrukcja-byle nie w mazdzie 3, gdzie halasuje strasznie), ale ma zdecydowanie skuteczniejsze wygluszenie komory silnika. Drogi w leasingu, wiec nie wiemy. Kobiecie sie widzi. Wolalbym chyba jakies normalniejsze auto; Qashqai i Foka FL oraz mazda 6 w orbicie zainteresowan na razie, audi nie zostalo skreslone. Czekamy na 1.6t benzyne w nissanie-nie udalo nam sie w dziennej praktyce sprawdzic skutecznosci w pelni LEDowych lamp Qashqaia, ale zapewniano nas, ze takie sa zamontowane :haha: (wersja Tekna)
Zamiast audi wzialbym golfa w wyzszej wersji wyposazenia, ale baba zabanowala te opcje na amen raczej... :haha:

Awatar użytkownika
jace
Do leczenia

Baby się słuchaj... :grin:
Mi jakoś to wnętrze a3-ki nie podchodzi z wyglądu. Za bardzo sie zapatrzyli na A-klasę. Ale tez bardzo dużo zależy od wersji, ja widocznie w jakiejs podstawowej siedziałem.

NIE Zarejestrowany
Mam ambicje na Admina

moze sie po prostu nie podoba - to jest dosc subiektywna sprawa, zdaje mi sie. dostalismy wlasnie przyjemna oferte leasingowa na sportbacka 1.4 tsi 140 s-tronic. 109g/km co2 i euro 6, co w UK i wkrotce w Londynie (prawdopodobnie) nie bedzie bez znaczenia, bo low emission zone maja podobno rozszerzac i nie do konca wiadomo, jak (a Euro 6 daje spokoj co najmniej na kilka lat). w trasie to nie powinno chyba zbyt duzo palic. na razie to jest faworytka, ale poczekalbym na foke fl.

wolalbym jednak golfa :D

Awatar użytkownika
jace
Do leczenia

Oczywiście ze subiektywna, ale ja oglądałem z pewnością takiego bez wykończeń skórzanych. A te mogą zrobić wrażenie i odczucie komfortu i jakości jest zupełnie inne.
Co do golfa - :up:

NIE Zarejestrowany
Mam ambicje na Admina

Golf GTD ma swietne ceny w leasingu z uwagi na znakomite zachowanie wartosci

moze na to kobietka sie da namowic :-)

Awatar użytkownika
Jaskinia
Do zabanowania

NIE Zarejestrowany pisze:Golf GTD ma swietne ceny w leasingu z uwagi na znakomite zachowanie wartosci

moze na to kobietka sie da namowic :-)
Co jest nie tak z Mondeo? Brałeś pod uwagę utratę wartości?

Awatar użytkownika
ilovebmw
Do leczenia

Post autor: ilovebmw »

Mondeo ma kierownicę ze złej strony :smile:

Awatar użytkownika
Jaskinia
Do zabanowania